Trendy v zahradním designu pro rok 2017

Trendy v zahradním designu pro rok 2017 se ponesou v duchu návratu k přírodě.

Utváření si vlastní zahrady snů je rozhodně jedno z nejnáročnějších umění časově i co do trpělivosti. Stejně jako neurychlíte růst stromu z jadérka po statný kmen, neuspěcháte ani práci na vytváření své zahrady. To není jako vyměnit koberec v bytě, ale naopak jemná precisní práce, kterou vytváříte nádhernou tapisérii přírodní scenérie.

[Obrázek: Trendy v zahradním designu pro rok 2017]

 

Aby se dílo na vaší zahradě rozvinulo v bohatou přírodní krásu skloubenou s dokonale padnoucími doplňky, přinášíme vám pro letošní sezonu několik zaručených trendů.

Návrat k přírodním materiálům

Po letech ústupů se návrháři nábytku a dekorací navrací zpět ke kořenům a to volbě přírodních materiálů a „staromódního designu“ a tzv. „DYI look“, tedy vzhled vlastní ruční výroby. Oproštění se od globálních trendů a větší autenticita v realizaci vlastní zahrady je vliv, který vytváří sami zákazníci na návrháře a designéry. A ti v letošním roce rozhodně nezklamou.

Příkladem může být nová kolekce Higold, která v sobě snoubí eleganci 30 let s moderními technologiemi a přírodními materiály. Čistý design podtrhují detaily zvyšující užitnost nábytku jako například skládané boční stolky u křesílek.

Pro milovníky klasické české chalupářské vlny připravili návrháři firmy Doppler i letos řadu nových designů polstrů a podsedáků. Novinky z této rakouské firmy uspokojí zákazníky napříč celé šíře zájmů. Je až s podivem s jakou grácií dokázali pro rok 2017 skloubit hravou barevnost doplňků k zahradnímu nábytku na chalupu ale i do luxusních hotelů a restaurací.

Zvýšený zájem o návrat k přírodě bude pro letošní rok i u ostatních prvků v zahradě, jako jsou materiály pro povrchy na cesty, ploty, houpačky a další.

Vloženo: 20.01.2017 12:38